top of page

GÖNÜLLÜ HEKİMLER KULÜBÜ

  Gönüllü Hekimler Kulübü, tıp fakültesi öğrencilerinin hekimlik mesleğini toplumun yararına kullanabilmesi, hasta-hekim ilişkisi konusunda kendilerini geliştirmeleri ve hastalıklara yönelik toplumsal farkındalıklarının artması amacıyla kurulmuştur.

 

  Kulüp bünyesinde yürüttüğümüz Leyla’dan Sonra Projesi kronik hastalık tanısı almış çocuklarla tanışıp iletişim kurarak iyileşme süreçlerinde onlara manevi destek olmayı, dileklerinin gerçekleşmesine aracı olarak iyilik haline ulaşmaları için geçen süreyi kısaltmayı hedeflemektedir.

 

  Gönüllü Hekimler Kulübü olarak bu amaç doğrultusunda hastaneye düzenli ziyaretlerde bulunup sık sık eğlenceli çocuk partileri düzenliyoruz. Hastane etkinlikleri dışında üyelerimizle tanışma kahvaltısı, fidan dikimi, origami-balon şekillendirme eğitimleri veriyor; projemizi tanıtmak için stant çalışmaları gibi çeşitli aktivitelerde bulunuyoruz. Bir üyemizin tanımıyla: Leyla'dan Sonra, kronik hastalığı olan çocukların kronik stres, mutsuzluk ve depresyonu olan tıp öğrencilerini tedavi ettiği bir sosyal sorumluluk projesidir.

Capture+_2019-09-30-20-44-29 - Murat Kar
  • Twitter
  • Instagram

Tanıtım Videosu

Leyla'dan Sonra

Fotoğraflar

Capture+_2019-11-09-07-39-08 - Murat Kar

Kulüp Tüzüğü

Kulüp Başkanı: Murat Karataş

İletişim: aybugonulluhekimlerkulubu@gmail.com

bottom of page