top of page

Yurtlar

ÖZEL YURTLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME:

1. Özel Yurt Bakabileceğiniz Semtler:

Yurt bakabileceğiniz bölgeler büyük oranda ev tutabileceğiniz yerlerle uyuşmaktadır. Metro ulaşımı olan birçok yeri tercih edebilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken şey metro var diye çok uzak bölgelere bakmayınız çünkü metro olsa da çok uzak bir bölge seçerseniz ulaşımınız uzun olacaktır ve şehir merkezinden uzaklaşmış olursunuz. Genel bir ifade ile metroya yakın yerlerde araştırma yapabilirsiniz.

 

Bahçelievler-Emek-Beşevler bölgeleri fakülteye yakın ve öğrencilerin sık yaşadığı ve vakit geçirdiği yerlerdir. Cebeci, Dikimevi, Sıhhiye, Maltepe bölgeleri Metro yada Ankaray (yeşil metro) olan bölgelerdir ve yurt tutmak, ev kiralamak için uygundur. Koru-Batıkent metro hattı fakülteye gitmektedir. Bu hat dışında kalan Ankaray, Keçiören metrosu hatlarında aktarma yapmak gerekiyor. Eryaman, Yenimahalle, İvedik gibi yerler bir nebze okula uzak olsa da metroya yürüme mesafesi olan yerlerinden ev ve yurt tercih edilebilir.

 

2. Öğrenciler Nerede Kalmayı Tercih Ediyor?

Öğrencilerin çoğunluğunun ailesi Ankara'da yaşamakta. İl dışından gelen kişiler KYK yurdunda, özel yurtlarda, apartlarda ve öğrenci evlerinde kalmakta. İlk yıllarda yurtta kalan kişi sayısı çoğunlukta olmasına rağmen üst sınıflara geçtikçe öğrenci evinde kalan kişi sayısı artıyor.

ÖZEL KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI

Burada belirtilen yurt bilgileri öğrencilerden alınan bilgilere göre 2019 yılında hazırlanmıştır. Covid-19 Salgını nedeniyle yurtlar kullanılamadığı için en güncel yurt bilgi ve yorumları buradaki gibidir. Fiyat bilgileri iki yıl öncesine ait olduğu için farklılıklar olabilir.

AYBÜ Tıp Fakültesi Öğrenci Temsilciliği
  • @dergihekim
  • @dergihekim
  • YouTube

© Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci Temsilciliği. Her hakkı saklıdır.

bottom of page